Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 7. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 25 až 29°C, na SV kolem 23°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Přehrát/Zastavit Další

Datum a čas

Dnes je pátek, 20. 7. 2018, 10:36:45

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Kleofáš a Mikuláš v Nezdicích

     Jako každý rok,  i letos proběhla počátkem prosince tradiční Mikulášská nadílka pro nezdické děti.  Letos však poněkud netradičně, protože  na  Mikulášskou přijala  naše pozvání Divadelní společnost M+M pana Mikana, která již hrála v Nezdicích letos o pouti Vodnickou pohádku.

      Pan Mikan  se svým kolegou panem Nechutným  tentokrát zahráli pohádku  o čertu Kleofášovi, který se skamarádil s hodným Honzou a navzdory pekelným mocnostem přestal být čertem. Hráli jako minule, jako o život a naprosto skvěle. Stejně jako s vodníky to byla  ukázka vynikajícího ochotnického herectví,  na minimalistické scéně a s trvalým kontaktem se smějícími se  diváky. 

     Polepšený Kleofáš i Honza pak pozvali do sálu Mikuláše, jehož laskavost, důstojenství i dokonale padnoucí úbor si získaly malé i velké diváky. A navíc malé si získal samozřejmě  nadílkou. Po čertovské pohádce ani nebyl zapotřebí  doprovod strašlivého čerta, a tak se nadílka  obešla bez obvyklých slz a pláče těch nejmenších. Překvapivě dostala nadílku i paní starostka, Mikuláš sice říkal, že jen uhlí a brambory, ale když zazpívala koledu, proměnil je v dobroty. Celkově lze jen litovat nevalného zájmu nezdických dětí i překvapivě nezdických ochotnických kolegů.

   #           #

 

              

      #      #