rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

20. 7. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 25 až 29°C, na SV kolem 23°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je pátek, 20. 7. 2018, 10:52:29

Od  1. září 2014 vyhlásila Obec Nezdice veřejnou sbírku

na obnovu obrazů křížové cesty pro současné i příští generace.

V kostele bývá čtrnáct podobně vypadajících obrazů, kterým se dohromady říká křížová cesta. Je to cesta Ježíše Krista od soudního stolce až na Jeruzalémské popraviště. Po celou tuto strastiplnou cestu musí nést těžký kříž. Každý člověk jde svým životem, který je srovnatelný s Ježíšovou cestou na smrt. Také máme své bolesti a starosti a jednou dojdeme k poslednímu bodu: jako Ježíše, i každého z nás po smrti uloží do země.

foto

Jedná se o obnovu čtrnácti obrazů, které jsou značně poškozené, včetně větších trhlin. Některé trhliny byly zajištěny lepenkou. Uvolněná plátna byla připevněna napínáčky. Rovněž poškození rámů, je značné (nečistoty, dřevokazný hmyz, atd.). Celkový stav obrazů křížové cesty je velmi kritický a hrozí nenávratné zničení.

Konání veřejné sbírky bylo řádně oznámeno Krajskému úřadu Plzeňského kraje, který vydal osvědčení o konání sbírky pod číslem jednacím VVŽÚ/9084/14 dne 24. 7. 2014.

Způsob provádění sbírky:

1) Buď shromažďováním příspěvků na bankovním účtu KB zřízeném výhradně pro tento účel.

číslo účtu: 107-7948210207/0100

2) Nebo vhozením finančního obnosu do pokladničky, která je k dispozici v kanceláři OÚ Nezdice.

Přispěvatelé, kteří zvolí neanonymní způsob pomoci, budou se svým souhlasem zapsáni na seznam dárců, který bude umístěn na webových stránkách obce Nezdice na adrese www.obec-nezdice.cz

Předem děkujeme všem dárcům, kterým není lhostejný osud inventáře kostela Sv. Prokopa a pomohou tak k zachování největší kulturní památky v naší obci pro generace, jenž přijdou po nás. Odměnou vám jistě bude hřejivý pocit při návštěvě na některé z kulturních akcích, které se v kostele pořádají a pohledu na zachráněné dílo.

Stav účtu veřejné sbírky k 31.12.2017 je 42.965,95 Kč.

1 strana

strana