rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

20. 7. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 25 až 29°C, na SV kolem 23°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je pátek, 20. 7. 2018, 10:34:02

Vážení přátelé,

nezdický kostel sv. Prokopa je gotický kostelík s románským základem a významnou a hodnotnou barokní přestavbou. Každá budova, každá památka však vyžaduje trpělivou a systematickou údržbu, jinak se toto dědictví  po našich předcích   obrátí v sutiny a prach. Takováto údržba však vyžaduje nejenom trpělivou snahu a píli, ale i dostatek finančních prostředků. Římsko-katolická církev na všechen svůj majetek zdaleka nestačí, proto převzala Obec Nezdice starost o náš kostelík na svá bedra a snaží se tomuto  chátrajícímu  kostelu opět vrátit jeho  bývalou  krásu. V tomto roce bude probíhat první etapa rekonstrukce střešního pláště, což je záležitost složitá a nikoli levná.

Proto nabízíme zcela  neobvyklý suvenýr – kousek staré střešní tašky nezdického kostela, ještě ručně dělané a jistě pocházející z nezdické cihelny. Ke koupi na Obecním úřadě nebo na jím pořádanýcch akcích

Zakoupením pak přispějete na novou střechu a obnovu nezdického kulturního dědictví.

Děkujeme.  Obecní úřad Nezdice

donační taška