Sociální služby pomáhající v tíživých životních situacích občanům na Přešticku

Každý z nás se může dostat do tíživé životní situace, ve které si nebude umět pomoci sám, ani s podporou rodiny. Může se jednat o ztrátu bydlení či zaměstnání, dluhy, které nedokážeme splácet, problematickou rodinnou situaci nebo sníženou soběstačnost v péči o sebe či domácnost. V těchto situacích je důležité mít přístup k účinné a odborné pomoci především v podobě dostupných a efektivně fungujících služeb. Správné nastavení těchto služeb je věcí všech obyvatel regionu, kteří se tohoto procesu mohou účastnit prostřednictvím komunitního plánování sociálních služeb, které na Přešticku probíhá od července 2020 do června 2022.

Komunitní plánování dává občanům možnost aktivně se zapojit do rozhodování o tom, jaké sociální služby budou v regionu dostupné. Jde tedy nejen o zjišťování toho, co obyvatele trápí, jaké služby jim schází, jaké jsou v současné době nedostatečné, ale také o navrhování reálných a konkrétních řešení daných problémů.

Aktuálně se mohou občané vyjádřit ke kvalitě života a sociální problematice v regionu prostřednictvím ankety „Jak se Vám žije na Přešticku?“, která probíhá do 30. 11. 2020. Anketu je možné vyplnit elektronicky z webového portálu „Sociální služby Přešticka“ – odkaz na portál je dostupný z www.prestice-mesto.cz. Výstupy z ankety budou využity při plánování rozvoje sociálních služeb v regionu. Její vyplnění tedy přispěje ke zvýšení kvality a dostupnosti sociálních a návazných služeb v regionu.

Projekt, který je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu České republiky v rámci Operačního programu Zaměstnanost, realizuje pro všech 30 obcí na území Přešticka Centrum pro komunitní práci západní Čechy v partnerství s městem Přeštice.

Bližší informace o komunitním plánování a pořádaných akcích jsou k dispozici na výše uvedené webové stránce města Přeštice nebo u koordinátorky Marie Hrečínové Prodanové z Centra pro komunitní práci západní Čechy, tel. 733 210 315, e-mail: marie.hp@cpkp.cz.

Děkujeme Vám, že pomáháte rozvíjet sociální služby v regionu, kde žijete!